Nedělní pečeně

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevíš co dřív? Tak nedělej nic. Když je neděle, tak se nedělá.  To zní dobře.  Já si tedy ráno nevyčistím zuby. Taky bych nemusela nakrmit kočku. Chudák, ještě že žádnou nemám. Nebudu prát a v žádném případě nepověsím prádlo. Taky dnes nebudu vařit nedělní oběd. Mohl vám chutnat. Měla být vepřová pečeně s bramborovým knedlíkem a špenátem. Stejně jsem si včera předem neuvařila brambory a dneska uvařené by byly horké. Až bych je loupala, tak bych si popálila prsty  a pak stejně čekala až vystydnou.  Strávila bych s tím vařením celé dopoledne. Byla by z toho  spousta nádobí.  Zatím, místo toho, krásně neshrabu listí.  Alespoň nebudu mít na jaře tolik kompostu. Museli bychom ho zas rozvážet po celé zahradě. Co tam je musí stačit. A taky  si po obědě (když vlastně nebudeme jíst)  neuvařím kafe – stejně není zdravé.  No a když se překonám, tak neumyju koupelnu, nezaliju  kytky a  nebudu zvedat telefon. Vždyť to nemusím všechno dělat zrovna dnes. Můžu to odložit, třeba na příští týden.  Zrovna v neděli mám čas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vepřová pečeně bez kosti je krásné, úplně libové maso a upéct ho tak, aby nebylo suché mi připadalo málem nemožné. Tenhle recept jsem objevila v kuchařce Florentýny Zatloukalové.  Maso je úžasné, ale musíte přesně dodržet recept.

Pečeně z vepřové pečeně

1 kg vepřové pečeně bez kosti (karé)

Sůl

2 lžíce sádla (většinou nemám a dám olej)

2 středně velké nebo 3 menší cibule (nakrájené na půlkolečka)

2 stroužky česneku (nakrájený nahrubo)

½ lžičky celého kmínu

2 lžíce másla

1 lžíce jáhlové mouky

Troubu si předehřejte na 150 stupňů. Maso ze strany, kde je trochu tuku, jemně (nepříliš hluboko)nařežte. Do řezů nasypte špetku soli a maso svažte do válečku.  Kupte si na to bílý přírodní provázek, nebo dopadnete jako  Bridget Jones, když vařila chřest.  Maso pak osolte a pokmínujte, sádlem nebo olejem potřete a zprudka, krásně ze všech stran, opečte na suché pánvi. Maso vyndejte z pánve, ztlumte teplotu pod pánví  a do výpeku vhoďte nakrájenou cibuli a  česnek.  Pomalu opékejte do zlatova. Opečenou cibuli a česnek i s výpekem z pánve použijte do pekáčku jako podložku pod maso. Do prázdné pánve nalijte sklenku vody , trochu ohřejte a pak s ní opatrně podlijte maso v pekáčku. Vložte do trouby. Po 5 minutách ztlumte  troubu na 120 stupňů a pečte  1 a 1/4 hodiny (1 kg masa).

Má-li maso jinou váhu:  800 g – 1 hodina, 1.200 g – 1,5 hodiny, 1.500g – 2 hodiny.

Po upečení  slijte do hrnečku (přes cedník) všechnu tekutinu z pekáčku. Maso vraťte do pekáčku a vložte do vypnuté, pomalu vychládající trouby.  Vytvořte si k masu skvělou omáčku. V kastrůlku si z másla a mouky připravte jíšku.  Do hotové jíšky přidejte šťávu z masa a část opečené cibule. Zbytek cibule si nechte na ozdobu. Omáčku provařte a případně zřeďte vodou a pak  rozmixujte nebo propasírujte přes cedník (případně oboje) a dochuťte podle potřeby.  Z masa sundejte provázek. Krájejte ho na tenčí plátky – jen tolik, kolik potřebujete a zbytek nechte vcelku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bezlepkové bramborové knedlíky

2 kg brambor uvařených ve slupce (várka tak pro 4 strávníky)

Sůl

1 vejce (nebo bez)

2/3 směsi muk:  jáhlová, kukuřičná, rýžová, cizrnová (té tam nedávejte příliš, aby vám knedlíky nebyly cítit po hrachu) – podle toho, co vymetete ze špajzu (ničeho se nebojte)

1/3 bramborový škrob (případně Jizerka)

Brambory si nechte vychladnout (nejlépe přes noc)  a oloupejte slupku. Nastrouhejte na jemno. Dejte si vařit vodu a osolte ji. Brambory  také dostatečně osolte (není nic horšího než neslaný knedlík), přidejte vejce, mouku a škrob. Schválně nepíšu váhu. Nevím to. Musí vám z toho vyjít pěkné těsto, z kterého vytvoříte válečky knedlíků. Nejde to? Mouky je málo nebo moc – tak ji raději přidávejte postupně. Knedlíky vkládejte do vařící vody  a opatrně s nimi zamíchejte. Hotové budou cca za 20 minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *