Mrkvovo-čočková polévka

20150413_181154mrkvovka20141005_144636

Seju, seješ, sejeme.  A Pavel má zase vyseto dřív než já. Což není žádný div, protože kdyby neřekl:  ,, Už jsi vysela ty papričky?“, tak nemám vyseto do teď.  Každý rok na jaře začínám znovu. Nějak vypadnu z toho kolotoče kolem zahrady a najednou nevím,  co se všechno na jaře musí. Unikají mi všechny ty  agrotechnické lhůty. V březnu mám ještě zimní spánek a zahrada mi taky připadá taková spící.  ,,Ale tohle, když nevyseješ  včas , tak pak bude pozdě.‘‘ Jak se začne o čase, tak jsem vždy vyděšená.  Lhůty mě proberou z letargie skoro vždy. Pavel je vášnivý zahradník. Moje zahradnické výkony jsou značně kolísavé. Výsledek je ten, že se na naší zahradě ujmou jen ty nejodolnější rostliny.  Zase bych je mohla testovat. Dejte mi rostlinu a jestli u nás přežije, tak o ní teprve můžete psát v odborných publikacích- odolný druh.

 

Moje výkony jsou nestabilní ve všech činnostech.  Když něco dělám – tak naplno. Ostatní ale tak nějak stagnuje. Když  pořád  vařím – tak vařím celé dny. Nemůžu, ale uklízet. Když uklízím – tak nežehlím. Když pracuji na zahradě – tak nejíme.  A když píšu blog…

Ale teď mám vyseté pálivé papričky. Což značí že, i když je venku na nule, bude jaro. Musíte si je také pořídit, protože z nich budeme vařit celý rok.

Teď si z těch loňských, co jste si doma nasušili, můžete uvařit tuhle voňavou, pálivou polévku.

P1090377                  20141005_144636

Ingredience:

2 lžičky kmínu

1 lžičku drcených pálivých papriček (nebo podle chuti)

2 lžíce olivového oleje

600 g nastrouhané mrkve

140 g červené čočky

1 litr horkého zeleninového vývaru

125 ml smetany na vaření

sůl

zakysaná smetana (případně zelená petrželka) na ozdobu

Postup:

Nejdříve rozpalte větší hrnec, vsypte kmín a chilli a nasucho opékejte zhruba minutu jen tak, aby se koření rozvonělo. Poté polovinu kmínu s chilli vyndejte a odložte. Do hrnce pak přidejte olej, mrkev a čočku a malou chvilku opékejte. Vlijte vývar a přiveďte k varu. Nechte probublávat deset minut, aby čočka nabobtnala a změkla. Nakonec zjemněte smetanou.
Polévku rozmixujte tyčovým mixérem.. Osolte a podávejte se zakysanou smetanou, posypané odloženým kořením a  petrželkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *