Čokoládový RAW pudink

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevím jak se staví u vás, ale naše rodina v tom měla vždycky  jasno. Každý člen rodiny musí vědět co je špachtle, příklep a vodováha. Umím zamíchat beton,  vím kolik vrstev má mít nátěr a kolik cihel uvezu v kolečku.  U nás se o víkendu nikdy nevyspávalo. V osm hodin ráno už byli všichni v montérkách. To už ale měli za sebou 2 hodiny v lese na houbách, na které se zásadně chodilo za úsvitu.  Po té co hlava rodiny rozdala úkoly na stavbě,  zatím co slabší jedinci – stařeny a děti mladší pěti let čistily houby a dělaly jiné podřadné práce v kuchyni, nám ostatním bylo jasné, že přestávky se tolerují pouze na čůrání, kouření a oběd. Jak my mladší záviděli kuřákům. Dělat práci příliš rychle se také moc nevyplatilo. Znamenalo to jen, že dostanete k práci něco dalšího a to taky mohla být pěkná jobovka.  Když jsem dospěla, tak jsem si myslela, že tohle tedy už nikdy. Když, ale k této výchově ještě zdědíte 100 let starý, vlhký i když jinak kouzelný  dům, tak trávit víkendy odpočinkem klidně vzdejte.  Nejhorší je na chalupě jaro. Kamenný dům, který na tři měsíce zavřete, zatím co si klidně užíváte teploučko v paneláku, vám to dá v dubnu pěkně sežrat. Vytopit prochladlý dům starými Petrami je, jako byste se snažili zútulnit jeskyni.  Proto ve stavebním plánu na letošní rok přibylo ústřední topení. Skoro se to stydím říct – takový luxus. Ještě teď, když to vyslovím, tak se mé zkřehlé kosti zachvějí vzrušením.  Jenže – plánování je jedna věc.  Ale pak, když dojde na akci, tak se mi  to všechno zase začne vybavovat. Tohle přeci moc dobře znám. Zase budu trávit víkendy na stavbě. A je to tak. I když budování ústředního topení je v něčem speciální. Přijdou nadšení chlapi se sbíječkami  (nevím proč všichni muži tak rádi bourají – holky mají tedy mnohem radši, když se staví) a rozbijí zdi ve všech, když říkám ve všech, tak myslím úplně ve všech místnostech. Takže  nejenže trávíte dny na stavbě, ale i spíte na stavbě.  No, přežili jsme. Nakonec se i instalatéři domluvili s kotelníky a propojili kotel s radiátory – což nebylo tak jednoznačné jak by člověk předpokládal a teplo JE.  Sice teď budeme ještě nějakou dobu vykašlávat prach, ale už nám poprvé za víc jak 30 let není zima.  A protože občas nastane okamžik, kdy není čas na hrdinství ani v kuchyni, tak mám pro vás jeden super rychlý recept. Něco takového, jako když vás najednou oblaží návštěvou přátelé  a místo abyste je přivítali v útulné chaloupce, se ocitnou na staveništi. Pak je nejlepší sednout si na zahrádku s vaším nevařeným čokoládovým pudinkem a nechat muže – ať to klidně, všechno zbourají.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevařený (RAW) skoro čokoládový skoro pudink

Ničeho se nebojte, když se nebojíte pozvat si do bytu instalatéra, tak už se nebojíte ničeho. Tenhle dezert je opravdu moc dobrý. Chutná jako pudink i když se nevaří a je hlavně v cuku- letu.

Na jednu porci – 1,5 banánu

Na každý banán 1 lžíci kakaa (čím lepší kakao – tím lepší pudink)

Rozmixujeme do hladkého, tmavého, hustého krému (žádný cukr – to je celé). Ozdobte čerstvým ovocem. Já mám k čokoládovým dezertům nejraději jahody.

Bomba – co?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *