Těstoviny s pestem z medvědího česneku

Dostala jsem  dárek. Malou zavařovací sklenici s výrazně zeleným obsahem. Bylo to pesto z medvědího česneku. Musím přiznat, že k pestům nemám zrovna vřelý vztah. Pro mě je pesto označení něčeho – co nevím jak použít,  vlastně mi to moc nechutná a navíc se to po otevření rychle zkazí. Je jasné, že teď se většina z vás chytá za hlavu, protože to tak nemáte, ale já to s pestem zkusila několikrát a výsledek nikdy neodpovídal vynaloženému úsilí. Kupované bazalkové pesto má pro mě nějakou zvláštní pachuť a nikdy jsem nevypěstovala tolik bazalky abych ji obětovala na pesto. Zkoušela jsem vyrobit petrželové pesto a to domácí je opravdu dobré, ale hrozně brzy se mi zkazilo. Tomu bych ale ještě dala šanci a pokusím se  jeho přípravu vylepšit.  Myslela jsem si, že mi medvědí česnek nechutná a tak jsem byla z toho zeleného dárku trochu rozpačitá.  Ale ta jasně zelená směs ve skle vypadala opravdu dobře a tak jsem si řekla, že to s tím pestem ještě zkusím. A pozor – byla to bomba.

 

Recept je domácí, takže nečekejte žádné přesné váhy. Nakonec – jsou to jen 4 ingredience. V receptu je důležitý opravdu dobrý špek a samozřejmě domácí pesto z medvědího česneku.

Těstoviny – nejlépe fusilli (vrtulky)

Pesto z medvědího česneku

Slanina (z mangalice nebo nějaká dobrá domácí)

Mleté mandle nasekané (ne úplně na jemno)

 

Uvaříme těstoviny. Slaninu nakrájíme na kostičky a osmažíme na pánvi. Na pánev k slanině přidáme uvařené těstoviny i s trochou vody z těstovin. Do směsi přidáme medvědí česnek a promícháme. Směs prohřejeme. Na talíři posypeme sekanými mandlemi. A to je celé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *