Datlové žaludy a vosí hnízda

Jak se stalo již tradicí, když peču vánoční cukroví, nestíhám zapisovat recepty. Tak alespoň dodatečně – něco co se tento rok osvědčilo. Letos jsem napekla (něco jsem i  nepekla) devět druhů. Dcera mi řekla: ,,Jak se ti to mohlo stát?“ A já na to: ,, Z leknutí.“ Když jsem plánovala jídlo na svátky a představila jsem si kolik lidí se prožene chalupou, tak jsem se doopravdy lekla, že nebudou mít co jíst.  Tím jsem zjistila, že nejlepší kuchař není hlad, ale strach. Přestože bylo cukroví asi pět krabic, dnes na Silvestra zbyla jedna maličká krabička. Mé obavy byly oprávněné.

Něco nového a nepečeného:

Datlové žaludy

dvě balení datlí

máslový krém: 250 g másla a 1 plechovka Salka (slazené kondenzované mléko)

čokoládová poleva: 1/2 čokolády na vaření, 2 lžíce kokosového oleje

mleté ořechy (lískové nebo vlašské)

Nejdříve si připravte krém. Toto množství krému vám zbude ještě na další recepty. Můžete s ním plnit vosí hnízda nebo linecká kolečka. Zavřenou plechovku Salka vložte  do hrnce a zalijte studenou vodou tak, aby byla stále ponořená a vařte dvě hodiny. Mléko vařením zkaramelizuje.  Vyšlehejte si máslo a vmíchejte do něj vychladlé mléko. Krém si nechte vychladnout v lednici.  Připravte si polevu – rozpusťte čokoládu s kokosovým olejem a pořádně promíchejte. Datle vypeckujte a místo pecky vyplňte krémem. Pak datle namáčejte v čokoládové polevě jen z jedné strany (jako čepičku žaludu) a ještě do strouhaných ořechů. Nechte je vychladit.

Tenhle recept je jen trochu složitější verzí plněných datlí, které dělám každý rok: do datle dejte místo pecky celou mandli a datli celou namočte do polevy. Úspěch zaručen.

 

Vosí hnízda

150 g piškotů + piškoty na spodní část úlů (chcete -li recept bezlepkový – tak bezlepkové)

130 g moučkového cukru

100g másla

rumové aroma

2 lžíce kakaa (nebo karobu)

Náplň: máslový krém – viz. recept u Datlových žaludů

Piškoty rozmixujte, přidejte cukr, kakao, rumové aroma a změklé máslo a vypracujte těsto. Nechte ho trochu vychladnout. Formičku na úly vytřete máslem a vysypejte cukrem. Udělejte si z těsta kuličku, vtlačte ji do formičky a vařečkou udělejte důlek. Důlek vyplňte krémem a přiklopte piškotem. Úlek opatrně vyklepněte. Hotové cukroví skladujte na chladném místě.

  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *