Jáhlovo-maková kaše

Mé nejoblíbenější jídlo dne je snídaně.  Opravdu si ji užívám hlavně o víkendu, protože na snídani potřebuji hooodně času. Přesto že –   ať vstávám  kdy vstávám – probouzím se v jedenáct,  kvůli snídani  jsem dokonce  i ráno schopná otevřít  obě oči  a nasmažit hromadu horkých palačinek, nebo lívanců  s tvarohem, ovocem a javorovým sirupem, nebo  pro Honzu, který má nejraději anglickou snídani – usmažit míchaná vajíčka  (s kapkou smetany , když je ta neděle – jak říká můj oblíbený kuchař) s fazolemi v rajčatové omáčce,  malými sladkými rajčátky a opečenou slaninou.  Hlavně po večírku, který skončil pozdě v noci, dospělí  ocení teplou polévku a křupavé topinky. Kategorii – večírek skončil nad ránem a následuje utopenec a kyselé ryby – raději vynechám. Většina rodiny má ráda  čerstvě upečený chléb s máslem a  ředkvičkami ze zahrádky, nebo s domácí marmeládou a sýrem. Já nejčastěji snídám ovocný salát nebo kaši. Samozřejmě se spoustou kávy s mlékem.  Kaše jsou fajn. Kaše mají rády malé děti a ženy všech věkových kategorií. Chlapa na kaši neutáhnete – i když i mezi nimi se najdou výjimky.  Kaše mám rozdělené do třech kategorií:

a) Krupicová. Krupicová kaše je jediná sladká kaše, kterou uznávala moje maminka i babička. Nikdy se nepodávala jinak než  sypaná cukrem a  kakaem, politá rozpuštěným máslem a servírovaná na mělkém talíři. Existovala dokonce i pravidla – jak kaši jíst. Vždy musíte začít od kraje – kde je nejstudenější, ale také nejméně sladká a pomalu se dostávat k tomu horkému a hrozně sladkému středu – protože tam kuchařce  s cukrem trochu ujela ruka a pak si spálíte jazyk.

b) Nechutná. Výroba kaše má totiž i svá úskalí a Nechutná kaše je v naší rodině pojem. Vznikl, když jednou kaši připravoval Honza našim malým dcerám. Na otázku ,, Co jste dnes měli k obědu?“ odpověděly ,, Kaši, ale byla trochu nechutná.“ Nechutná kaše vznikne snadno – když na bramborovou kaši použijete tyčový mixér a  nebo do kaše dáte málo vody či mléka a vytvoříte rychle tuhnoucí betonovou směs.

c) Vymazlená. Dobrá kaše může mít hodně podob  a když máte fantazii a lásku ke kaším – jde to  samo. A tahle kaše je vymazlená.

Recept:

¾ hrnku  jáhel

1 lžíce mletého máku

5 sušených švestek

1 malé jablko

½ lžičky skořice

1 lžička třtinového cukru

Špetka soli

2 lžičky másla

Na ozdobu – ovoce a ořechy podle chuti, případně med nebo javorový sirup na doslazení

Jáhly 3x spařte horkou vodou, aby nebyly hořké,  zalijte dostatečně velkým množstvím horké vody, osolte špetkou soli a dejte vařit.  Jablko oloupejte, nakrájejte na co nejmenší kousky a dejte vařit  k jáhlám.  Přisypte mák, skořici, třtinový cukr, na menší kousky pokrájené sušené švestky a vše nechte vařit, dokud nejsou jáhly měkké.  Dostatečně dolívejte vodou. Aby měla kaše dobrou konzistenci nenechte vodu úplně vypařit. Chladnoucí kaše totiž vstřebá zbytek vody a mohlo by se stát, že získáte konzistenci, kterou nestráví ani míchačka na beton.  Nakonec kaši zjemněte máslem, ozdobte ovocem, oříšky, medem nebo javorovým sirupem podle chuti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *