Jáhlovo-maková kaše

Mé nejoblíbenější jídlo dne je snídaně.  Opravdu si ji užívám hlavně o víkendu, protože na snídani potřebuji hooodně času. Přesto že –   ať vstávám  kdy vstávám – probouzím se v jedenáct,  kvůli snídani  jsem dokonce  i ráno schopná otevřít  obě oči  a nasmažit hromadu horkých palačinek, nebo lívanců  s tvarohem, ovocem a javorovým sirupem, nebo  pro Honzu, který má nejraději anglickou snídani – usmažit míchaná vajíčka  (s kapkou smetany , když je ta neděle – jak říká můj oblíbený kuchař) s fazolemi v rajčatové omáčce,  malými sladkými rajčátky a opečenou slaninou.  Hlavně po večírku, který skončil pozdě v noci, dospělí  ocení teplou polévku a křupavé topinky. Kategorii – večírek skončil nad ránem a následuje utopenec a kyselé ryby – raději vynechám. Většina rodiny má ráda  čerstvě upečený chléb s máslem a  ředkvičkami ze zahrádky, nebo s domácí marmeládou a sýrem. Já nejčastěji snídám ovocný salát nebo kaši. Samozřejmě se spoustou kávy s mlékem.  Kaše jsou fajn. Kaše mají rády malé děti a ženy všech věkových kategorií. Chlapa na kaši neutáhnete – i když i mezi nimi se najdou výjimky.  Kaše mám rozdělené do třech kategorií:

a) Krupicová. Krupicová kaše je jediná sladká kaše, kterou uznávala moje maminka i babička. Nikdy se nepodávala jinak než  sypaná cukrem a  kakaem, politá rozpuštěným máslem a servírovaná na mělkém talíři. Existovala dokonce i pravidla – jak kaši jíst. Vždy musíte začít od kraje – kde je nejstudenější, ale také nejméně sladká a pomalu se dostávat k tomu horkému a hrozně sladkému středu – protože tam kuchařce  s cukrem trochu ujela ruka a pak si spálíte jazyk.

b) Nechutná. Výroba kaše má totiž i svá úskalí a Nechutná kaše je v naší rodině pojem. Vznikl, když jednou kaši připravoval Honza našim malým dcerám. Na otázku ,, Co jste dnes měli k obědu?“ odpověděly ,, Kaši, ale byla trochu nechutná.“ Nechutná kaše vznikne snadno – když na bramborovou kaši použijete tyčový mixér a  nebo do kaše dáte málo vody či mléka a vytvoříte rychle tuhnoucí betonovou směs.

c) Vymazlená. Dobrá kaše může mít hodně podob  a když máte fantazii a lásku ke kaším – jde to  samo. A tahle kaše je vymazlená.

Recept:

¾ hrnku  jáhel

1 lžíce mletého máku

5 sušených švestek

1 malé jablko

½ lžičky skořice

1 lžička třtinového cukru

Špetka soli

2 lžičky másla

Na ozdobu – ovoce a ořechy podle chuti, případně med nebo javorový sirup na doslazení

Jáhly 3x spařte horkou vodou, aby nebyly hořké,  zalijte dostatečně velkým množstvím horké vody, osolte špetkou soli a dejte vařit.  Jablko oloupejte, nakrájejte na co nejmenší kousky a dejte vařit  k jáhlám.  Přisypte mák, skořici, třtinový cukr, na menší kousky pokrájené sušené švestky a vše nechte vařit, dokud nejsou jáhly měkké.  Dostatečně dolívejte vodou. Aby měla kaše dobrou konzistenci nenechte vodu úplně vypařit. Chladnoucí kaše totiž vstřebá zbytek vody a mohlo by se stát, že získáte konzistenci, kterou nestráví ani míchačka na beton.  Nakonec kaši zjemněte máslem, ozdobte ovocem, oříšky, medem nebo javorovým sirupem podle chuti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *