Ricottová pomazánka s vejci

V televizi říkali, že příští rok bude psí.  Tak jsem zvědavá, jestli ten pes bude hodný, věrný, veselý a jestli nebude kousat.  Jestli nás bude chránit a nebude na všechny skákat, otravně je olizovat a po setkání s ním nebudeme od chlupů a plní blech .  S domácími zvířaty prostě člověk nikdy neví.  Tenhle rok jsme měli kohouta a až na konci roku se ukázalo, jak jsme na začátku nevěděli do čeho jdeme.  Nejdříve se nám snažil zalíbit a hodně dlouho se mu to dařilo. To bylo nakrucování a předvádění.  Samozřejmě cizím peřím, třeba jak se nám snažil vnutit, že ta nová kuřátka jsou jen jeho práce a ty slepice šly zrovna kolem.  Teprve teď, jsme se oněm dozvěděli, že je sice krásný, milý a okouzlující, ale někdy nebere ohledy na city a přináší  odcházení a rozcházení. Pěkně se vybarvil.

Konec roku, ať to plánujeme nebo ne, je čas hodnocení toho uplynulého a  doufání v  budoucí. A protože nad dobrým jídlem se plánuje mnohem lépe – přináším jednu novou, silvestrovskou pomazánku. Tak hodně štěstí v novém roce.

 

Kelímek ricotty

4 vejce

1 dcl  smetany

50 g modrého plísňového sýra

Lžíce másla

Sůl, pepř

 

Vejce vyklepneme do hrnečku, přidáme smetanu, ochutíme solí a pepřem a dobře promícháme. Na pánvi rozpustíme máslo, přidáme vaječnou směs a na velmi mírném ohni umícháme vajíčka. Ne upražit. Musí zůstat jemná a nadýchaná. Pak přidáme sýr a směs necháme vychladnout. Nakonec zbývá vmíchat  ricottu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *